FabLab

iQFABLAB: Výroba společenských her

Cílem programu vyrobit sadu společenských her, do akce jde celá třída. Žáci se seznámí s truhlářskou, kreativní i designerskou prací, jednoduše polytechnika se vším všudy. A hry si odnášíte s sebou do ZŠ.
Žáci si vyzkouší práci v hrubé dílně (smirkování, šroubování, řezání, lepení, stříhání, skládání), seznámí se s řezáním na laseru a gravírováním. Současně se seznámí s dalšími možnostmi chytré dílny (3D tiskárna) a bezpečností práce.

Třída si nejprve vybere čtyři hry z pestré nabídky (Puzzlovačka, Hook game, Na odstřel!, Balanční kameny, Tetris, Kostky, Labyrint, Házecí kroužky, Ruleta s vlastními úkoly či Balanční hra). V menších skupinách se pustí do realizace vybrané hry, žáci mohou kreativně využít moderní technologie a současně zdokonalují kooperativní a komunikativní dovednosti, originálně řeší problémy.

Proč právě výroba společenských her?

Využití her je nejen jako smysluplné zabavení během přestávek, ale třeba i v družině nebo klubu. Nezapomínejme si je ale především užít pro hru samotnou, relaxovat, radovat se, učit se prohrávat a vyhrávat.