Škola v přírodě 3.den

Tak včera večer děti konečně usnuly ve 21hodin a ráno jsme je budili v půl osmé... :-)

Také dnes jsme měli nabitý program. Dopoledne jsme se naučili poznávat nejznámější ryby, které žijí v našich řekách a rybnících. Poté jsme si povídali o lososech, jejich strastiplné cestě do Sargasového moře, vyzkoušeli jsme si mořský proud a vlnobití. Poté jsme v parku plnili různé úkoly, týkající se jarní přírody.

Opoledne jsme se dověděli mnoho zajímavého o tetřívkovi, který žije v Jizerských horách a je velmi vzácný.

Vyzkoušeli jsme si, jak přezimuje pod sněhem, jak a co loví, jak se samička stará o vajíčka a naučili jsme se i tetřívkův taneček při tokání. Užili jsme při tom spoustu legrace.

Potom jsme si ukázali nejznámější ptáčky, kteří žijí v Čechách a naučili se poznávat jejich zpěv. Venku jsme pak s dalekohledy pozorovali a poslouchali ptáčky v lese.

Až do večeře jsme si pak hráli v parku. Po večeři jsme si pustili film o dětech, které také jely na školu v přírodě.