Škola v přírodě 1.den

Počasí nám nepřeje.Ve velkém dešti jsme přijeli do Hejnic, kde už na nás čekaly kufry, vynešené až do patra. Tímto ještě jednou děkujeme za odvoz kufrů dědečkovi Helenky Ouhrabkové.

Děti se ubytovaly, vybalily si, mají pěkné pokoje, pohodlné postýlky a dost prostoru na své věci. Kluci bydlí v jezevčím pokoji, holky v sovím. Po obědě jsme absolvovali náhradní program kvůli velkému dešti. Byl to program s živým pejskem Flokim, kterého si zdejší lektorka přivezla až z Peru, kde byl opuštěným a nemocným štěnětem. Dnes je to skvěle vycvičený, věrný pejsek, díky kterému se děti naučily mnoho o psím životě, o péči o pejsky, o chování k cizím psům ap.

Poté jsme se v dešti vydali na výlet do Lázní Libverda, prošli jsme si park, koupili jsme si lázeňskou oplatku, ochutnali léčivý pramen a protože přestalo pršet, šli jsme si pohrát do lanového centra. Všude je samozřejmě hodně bláta, takže už po prvním dni jsou děti dost špinavé, možná je v pátek ani nepoznáte :-).