Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Abeceda peněz

Děti naší třídy se zúčastnily programu Abeceda peněz, který vede děti k zodpovědnému nakládání s penězi, tedy k finanční gramotnosti. Adekvátně jejich věku si děti vyjasnily pojmy "banka, příjem, výdaj..." a uvědomily si, jaké všechny důležité výdaje musí pokrýt fungování běžné domácnosti. Děti u modelových situacích rozhodovaly, kdy člověk utrácí a kdyy vydělává. CO je dražší a co levnější. Do třídy jsme dostali spořící prasátko, kam ukládáme malé drobné do pěti korun. Až bude prasátko plné, společně sečteme a rozhodneme, za co uspořené peníze utratíme.