Záchranná stanice ARCHA

V pátek před jarními prázdninami jsme navštívili Záchrannou stanici ARCHA pro volně žijící zvířata. Zopakovali jsme si, která zvířata a ptáky můžeme v zimě vidět. Dozvěděli jsme se, co dávat do krmelce a do krmítka. Zahráli jsme si hmatovou poznávačku. Seznámili jsme se s některými zachráněnými živočichy. Ježek nás pobavil, ale setkání s netopýrem byl opravdu mimořádný zážitek.  Nejdřív se někteří z nás trochu báli, ale teď už víme, že takové malé zvířátko nás nijak neohrožuje. Většina z nás si ježečka i netopýra pohladila. Vyrobili jsme si jednoduché krmítko pro ptáčky. Celý program se konal ve velice zajímavém prostoru hliněné jurty. Bylo to mimořádně příjemné a poučné dopoledne plné zážitků.