Školní výlet na Sychrov

V úterý 16. května jsme se vlakem vydali na náš první školní výlet. Cílem byl zámek Sychrov. Již cesta vlakem byla pro některé z nás zážitkem. Přeci jenom se dnes vlakem tolik necestuje. Pak nás čekala asi 1 km dlouhá cesta na zámek. Když jsme dorazili do areálu, tak jsme se museli nejdříve posilnit. Pak už jsme se vydali do temného podzemí na výstavu  vtipných maleb, kde byl ústřední postavou medvěd. Cesta zámeckým parkem byla naopak plná sluníčka a pozorování jarní rozkvetlé přírody. Naše procházka byla zároveň i napínavá, protože jsme museli najít skrytá místa podle tajemné mapy. Na jejím konci už jsme vyhlíželi princeznu, která se nám věnovala během prohlídky zámku. Zámecké komnaty nás překvapily svou krásou. Hned po prohlídce zámku jsme se seznámili s dravci, kteří žijí ve voliérách v zámeckém parku. Jejich střemhlavý let nad námi nás pobavil. Dokonce dokázali létet i tunelem z našich paží. To se podařilo zachytit i na předposlední fotografii.  Mohli jsme si pohladit i hebká peříčka výra. Začalo se pomalu ochlazovat, ale nám to nevadilo, protože nás čekalo divadlo ve vnitřních prostorách zámecké galerie. Pak jsme se již vydali k vlaku. A hurá domů.