Podzim u kočiček

Letošní školní rok jsme zahájili slavnostním přijetím do naší kouzelnické koleje Žlutokoček, po němž nasledovalo sestaveníi kouzelnických pravidel a začala naše netradiční výuka. Od září jsme zvládli vytvořit neviditelné písmo, barevné bublající lektvary, solné krystaly, připravili jsme si šípkový čaj z nasbíraných plodů. Umíme již několik kouzel, dobře nám jde přeměna v kočku, ježka či žábu, ale zvládáme i kouzlo na ticho či znehybnění a zdokonalujeme se v mnoha dalších. Seznámili jsme se se čtením z ruky a podzimními pranostikami. Po celou dobu pozorujeme změny přírody na školní zahradě. Umíme poznávat jehličnaté a listnaté stromy. Učíme se rozeznat i jedovaté a jedlé houby a rostliny. Na školní zahradě jsme se procvičili ve hře košťatec, zvládli jsme základní cviky s košťaty a tvořemní z přírodnin i ostatních materiálů. Společně se zajímáme i o živpt a znaky vybraných kouzelnických mazlíčků jako je netopýr, kočka, pavouk, či ježek.Nezapomínáme ani na odpočinek při četbě. Společně jsme již zvládli přečíst knižky Káťa a Škubánek, Byla jednou koťata  a Z deníku kocoura Modroočka. Svůj volný čas ve družince vyplňujeme hraním s legem, fotbálkem, kuchyňkou či panenkami. Společně si užíváme přicházející zimu a s ní další naše aktivity.