Plnění kouzelnických úkolů

V posledním dubnovém týdnu čekalo všechny kouzelnické koleje velké překvapení. Hned v pondělí všichni obdrželi dopis z ředitelství kouzelnické školy v Abrakadabrově. Projevili zájem o vzájemné meziškolní partnerství, jehož podmínkou bylo však zjištění našich kouzelnických schopností a dovedností. Na každý den pro všechny připravili několik úkolů, které jsme během týdne museli zvládnout a na základě úspěšnosti pak složit slib., A tak jsme si vyzkoušeli kouzelnický kvíz, vyrobili krásnou čarodějnici, hledali jsme rozdíly na kouzelném obrázku. Zvládli jjsme si vyrobit magickou věšteckou kouli a kouzelnou hmotu, ale také protáhnout své čarodějné tělo na školním hřišti při pohybové dráze. Nezapomnělo se ani na trénink paměti, při kterém jsme si museli zapamatovat hned dvacet obrázků zvířat a stromů. Poslední den byl ve znamení luštění speciální šifry a složení kouzelné přísahy. Naše přítelství s Abrakadabrovem bylo úspěšně zpečetěno.