Hasiči ve družince 19.9.2023

Pár kapelk a zatažená obloha nás neodradila a my již netrpělivě čekali na školní zahradě na příjezd hasičského auta. To dorazilo i s naší Luckou a dvěma členy SDH Vratislavice. Čekalo nás zajímavé odpoledne s prohlídkou hasičského vozu, Dozvěděli jsme se spoustu důležitých informací o práci hasičů, měli jsme možnost vyzkoušet helmu, masku, prohlédnout ochranné obleky a pomůcky. Lucka měla pro nás připravené skládanky záchranných složek, kde jsme přiřazovali správné vybavení, telefonní čísla, auta, plnili jsme si i evakuační zavazadlo. Počasí se nakonec umoudřilo a my si vše patřičně užili.

Závěr odpoledne patřil vodě a my tak mohli vidět různé druhy proudu vody a jejich využití při hašení. Moc děkujeme za zajímavou ukázku a Lucce za zařízení celé akce.