Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

KVK - Evropský den jazyků

V návaznosti na Evropský den jazyků, který připadá každoročně na 26. září, jsme se v pátek 24.9. vypravili do Krajské vědecké knihovy v Liberci. Zde byl pro zaregistrované školní skupiny připraven bohatý program v podobě workshopů. Žáky nejvíce zaujala aktivita zvaná "speak-dating", při které měli možnost krátce pohovořit s rodilými mluvčími různých jazyků (zejm. angličtina briská a americká, němčina, španělština, ale i polština a slovenština, nechyběl ani mezinárodní znakový jazyk). Otestovali si své znalosti, naučili se některá nová slovíčka a obdrželi i drobné dárky. Dále měli možnost vyzkoušet si v praxi dabing a to na krátké ukázce z filmu Shrek. V dalším workshopu se učili rozumět znakové řeči a vyjádřit její pomocí určitá slova. Na závěr si zasoutěžili při hře Riskuj s tématikou evropských jazyků, na vítězný tým čekala odměna v podobě velké čokolády. Akci pořádala  KVK v Liberci ve spolupráci s Eurocentrem Liberec, Gymnáziem a SOŠPg Liberec Jeronýmova, Europe direct Liberec a Centrem pro zdravotně postižené Libereckého kraje, o.p.s.