Výtvarná soutěž k Evropskému dni jazyků

Evropský den jazyků se slaví každoročně 26. září. Jeho cílem je oslava jazykové rozmanitosti v Evropě a podpora znalosti většího počtu jazyků u občanů. Všude v Evropě se konají akce, které se snaží lidi povzbudit ke studiu nového jazyka nebo ke zlepšení již nabytých jazykových znalostí. K této příležitosti Evropský dům v Liberci uspořádal již sedmý ročník výtvarné soutěže, při které se žáci mohli zamyslet nad výhodami znalosti cizího jazyka, a získat tak motivaci k dalšímu studiu cizích jazyků. Zadání znělo: Vyberte si jedno či více zvířat. To pomocí různých technik, barev a případně i rozličných materiálů znázorněte na čtvrtku a do díla dále zakomponujte názvy zvířete v alespoň pěti různých evropských jazycích i s uveďte prosím názvu jazyka u každého slova.

Z naší třídy jsme do soutěže zaslali 6 nejlepších prací, autoři: Eliška, Pepa, Terka, Lucka, Áďa a Jusťa. Jejich výtvory si prohlédněte v galerii.