Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - (DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ), INFORMACE

Výtvarná soutěž k Evropskému dni jazyků

Evropský den jazyků se slaví každoročně 26. září. Jeho cílem je oslava jazykové rozmanitosti v Evropě a podpora znalosti většího počtu jazyků u občanů. Všude v Evropě se konají akce, které se snaží lidi povzbudit ke studiu nového jazyka nebo ke zlepšení již nabytých jazykových znalostí. K této příležitosti Evropský dům v Liberci uspořádal již sedmý ročník výtvarné soutěže, při které se žáci mohli zamyslet nad výhodami znalosti cizího jazyka, a získat tak motivaci k dalšímu studiu cizích jazyků. Zadání znělo: Vyberte si jedno či více zvířat. To pomocí různých technik, barev a případně i rozličných materiálů znázorněte na čtvrtku a do díla dále zakomponujte názvy zvířete v alespoň pěti různých evropských jazycích i s uveďte prosím názvu jazyka u každého slova.

Z naší třídy jsme do soutěže zaslali 6 nejlepších prací, autoři: Eliška, Pepa, Terka, Lucka, Áďa a Jusťa. Jejich výtvory si prohlédněte v galerii.

Školní časopis

Ochutnávka legorobotiky (Marková)

Žáci druhého stupně, kteří mají zájem o práci v mezinárodním projektu Erasmus+ zaměřeném na legorobotiku a programování, navštívili dne 14.9.2021 dílnu iQFABLAB patřící pod libereckou IQlandii.

Už tam budem (Pěničková)

Ve středu 8. září se naše dvě devítky – 9.B a 9.C – zúčastnily v liberecké iQLandii natáčení.

Nadcházející důležité akce

Sběr papíru - pátek 24. září 2021    7:15 hod.

Ředitelské volno - pondělí 27. září 2021, školní družina uzavřena