Základní škola Liberec Barvířská

Třída 4.C

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
od:

do:

Pondělí  ČJ M čTENÍ
Úterý VL  AJ ČJ
Středa M-geom. ČJ  AJ ČTENÍ
Čtvrtek     M-geom.    AJ/ČJ VL   HV

ČJ AJ   VV

Třídní učitelka:
Martina Langpaulová, Konzultační hodiny: po předchozí domluvě Ut 9:55-10:40 ho

Speciální pedagog: Karel Řehák,  rehak.karel@zschrastava.cz k zastižení v pátek ráno.

Knížky  a pracovní sešity si děti nechávájí na září. (libovolně mohou doplňovat matematické minutovky a pracovní sešity z ČJ).

Stejně tak dětem zůstává klíček od šaten.  Pokud si děti nepřijdjou 30.6. 2020 pro vysvědčení, je možné ho vyzvednout u paní sekretářky každou středu od 9-11hod.

Sledujte tyto stránky i před nástupem do školy /nástup je v úterý 1.9.2020/. Je možné, že bude potřeba respektovat některá opatření. Hezké léto.

M. Langpaulová

Podkud byste měli zájem, je možné po tel. domluvě zajít na dopravní hřiště, kde si děti mohou  v červnu udělat průkaz cyklisty.

Na září sice zamlouvám jednu hodinu, kde by proběhla rovnou zkouška z testů i z jízdy, ale ještě nevím, jak to dopadne.

děti, které nastupují 25.5. do školy musí mít s sebou čestné prohlášení, dvě roušky , vlastní knihu na samostatné čtení, vybavený penál , učebnice a sešity. (čestné prohlášení je možné vyzvednout každý pracovní den v tomto týdnu od 9-12hodin).

4.C se bude scházet v 8:00 před školou, kde na vás budu čekat. Společně pak jdme do šatny a do třídy. Během hodin děti roušku mít nemusí. O přestávkách ano.  Výuka probíhá každý den do 11:35. Občas půjdeme na přestávku, nebo některou hodinu ven. Společně pak odcházíme na oběd, kde budeme mít vlastní stůl a děti budou sedět od sebe s rozestupy. Je potřeba si obědy v jídelně zaplatit a objednat - do střey 20.5. osobně nebo telefonicky : 485 135 999

Dálková výuka od 25.5. bude stále probíhat . Děti, které do školy nejdou budou mít povinnost přinést 2x ke kontrole sešity  ( v tašce, označené jménem a třídou). Poprvé28.5. a podruhé 18.6. 2020, vždy dopoledne.

Děkuji

Martina Langpaulová

AKTUÁLNÍ INFORMACE K VÝUCE  zde

15.3. tipy k výuce v mailech

Aktuální informace sledujte i na stránkách školy.

Vláda rozhodla o uzavření škol až do odvolání.

Odhlašte si obědy nebo platby. Ti , kteří bydlí blízko se mohou telefonicky informovat o vydávání  obědů.

V článcích níže si prosím prostudujte doporučení Libereckého kraje ohledně prevence šířenínákazy.

sběrový papír, který od Vás převezmeme musí splňovat tyto podmínky:

- pouze směs novin, časopisů, letáků, kancelářský papír a knihy bez tvrdé vazby,

- akceptujeme balení této směsi v kartonové krabici

Křižovatky:

konstrukce trojúhelníku:

Stránky ibesip.cz

Dopravní výchova - Testové otázky - narolovat do spodní části, kde je 10 testů a odpovědi.

Četba na leden, únor: výběr z těchto autorů:  A.Lindgrenová (např. Ronja, dcera loupežníka), Jules Verne  nebo Rudyard Kipling (orientální tématika: Kim, Rikki- takki- tivi….). Četbu děti odevzdají do 28.2.2020

Škola v přírodě bude v Bartošově Peci, jako ve druhé třídě. Děti budou ubytováni v penzionu. Příští rok bude více aktivit a výlety.. Strava x denně. Jediný volný termín ..je po Velikonocích út- pá- 14.-17.9.2020 Cena včetně aktivit 2000kč. Ještě zjišťujeme cenu autobusu. Pojedeme společně se 4.B

Pomůcky : dřevěné tyčky od nanuků (rovné), 4x kelímek od jogurtu, 4x rolička od toal. papíru, kulatá krabička od tav. sýra, krabička od sirek. Nově: tuž. Standartně: barvy, pastelky voskovky. štětce kulaté i ploché. triko na malování a podložku. Paletu na míchání barev. Náhradní: lepidlo (tuhé i malý herkules), nůžky a fixu na maz. tabulku.       na geometrii potřebujeme tužku č. tři, nebo mikrotužku. Trojúhelník s ryskou prvítko 30 cm  a kružítko.Tabulky si necháme ve třídě. Děkuji

Vši:  Víte, že na toto téma koluje mezi rodiči stálespousta mýtů a nepravd?

Mezi časté mýty patří i to, že vši jsou znakem nedostatečné hygieny .Pokud chcete problém s výskytem vší VYŘEŠIT, na stránkách www.nyda.cz najdete spoustu užitečných rad a informací ke stažení, včetně rad a tipů pro rodiče.

www.proskoly.cz....... Děti dostaly přihlašovací údaje k těmto stránkám. Naleznete zde procvičování pro různé ročníky na konkrétní předměty.

O projektu Čtení pomáhá

Zapojte své děti do radosti, kterou je čtení a zároveň možnost pomoci potřebným. Je potřeba jen znát knížku, zodpovědět krátký test a získáváte virtuálních 50kč, o kterých sami rozhodnete na jaký účel je s dětmi pošlete.

Projekt Čtení pomáhá rozdělí každý rok 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnete vy -  dětští čtenáři. Každý školák, který se zapojí do projektu, získá po úspěšném vyplnění testu kredit padesát korun, který věnuje na jeden z nominovaných projektů.

Zaregistrujte se na http://www.ctenipomaha.cz/  a motivace ode mě …. Za každý vyplněný test a odeslání částky na charitu, který potvrdí rodiče na můj mail, získáš jedničku do českého jazyka.

V době nepřítomnosti

AJ dopsat od spolužáků slovíčka i věty do sešitu.

Dopisovat  vše ze školních  sešitů M a ČJ a PRV

Omlouvání žáka

1. musí být na mail třídního učitele do tří dnů. Po návratu do třídy předložit omuvenku v žákovském zápisníku. Nad 3 dny - razítko lékaře.

Neomluvené hodiny musíme hlásit  na OSPOD a následují kázeňské postihy.