Zrak (Plachá)

Žáci 1.B se 30.11.2011 zúčastnili prezenční akce Střediska rané péče „Všechno jde, i když trochu jinak“, která  byla zaměřena na život lidí s různými zrakovými vadami.  Děti si vyzkoušely běžné životní činnosti bez použití zraku : namazat si chleba, nalít si do hrníčku vodu , zapnout si knoflíčky, zavázat  u bot tkaničku. Děti musely nahradit zrak hmatem či sluchem. Pohrály si se speciálními hračkami pro děti s postižením, seznámily se s pomůckami, které těmto dětem pomáhaly vidět  více  z našeho krásného barevného světa. Tato akce umožnila rozvíjet  empatii k zdravotně  postiženým dětem a respektovat je. Je to jeden z cílů občanské kompetence.