Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Zpracování mléka (Plachá)

20.11.2013 Žáci 3.B odjeli do Ekocentra Střevlík, kde si měli rozšířit obzory ve zdělávací oblasti "Člověk a příroda." Název programu byl "Zpracování mléka" a jeho cílem ukázat cestu mléka od vemene do obchodu, od počátku do konce. Po obhlídce farmy v náročném terénu následovala praktická zkouška dojení a výroba sýra (úmrtí dojením se nekonalo). Novým poznatkům však korunovala ochutnávka vlastních sýrů. Počasí nám sice nepřálo, ale den byl velmi zajímavý.