Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Zkrátka elektrický proud (Plachá)

Tohle tema odpoledního programu v Krajské vědecké knihovně zaujalo pánskou část třídy 4.B snad proto, že elektrický proud je zvláštní jev.
Přestože elektřina  je neviditelná, dokáže být velmi mocná i nebezpečná. Ale chlapcům žádné nebezpečí nehrozilo. Pod odborným dohledem prověřovali vodivost látek, zjišťovali elektrický proud v kapalinách a v kovech, poznali elektrolýzu a praktikovali ji na klíčích od šatny. První dovednost z pájení uplatnili na výrobě srdíčka z kovové sponky na papíry.Velmi užitečná lekce do života.