Základní škola Liberec Barvířská

Zimní škola v přírodě 2010-3.A,4.AB

ZIMNÍ ŠVP – 3.A, 4.A, 4.B
Téměř se už stalo tradicí, že každý rok v lednu odjíždíme na zimní školu v přírodě do Kořenova na Pardubické chaty. Letos se na horský pobyt vydali třeťáci, všichni čtvrťáci a část páté třídy. Sněhové podmínky byly přímo ideální, takže kromě kufru s teplým oblečením jsme mohli přibalit boby i lyže.
Majitel chat, pan Polák, pro letošní sezonu nakoupil pro soukromý vlek rolbu, takže jsme si báječného lyžování na upravené sjezdovce mohli užívat každý den. Jednou dokonce i noc -  v polovině pobytu jsme si vyzkoušeli noční lyžování. Zdatní sjezdaři sjížděli místní svah bez jediného zaváhání. Ti, kteří stáli letos úplně poprvé na lyžích, zvládli pod dohledem paní učitelky Jarušky veškeré základy sjezdového lyžování a od poloviny pobytu dokázali sami vyjet na vleku (kde jim oporou byla paní učitelka Bára) a obloučky sjet sjezdovku s minimem pádů.
Bobisté a sáňkaři nepřišli vůbec zkrátka. Za odborného dohledu paní učitelky Míly a paní vychovatelky Míši pořádali závody o nejrychlejší jízdu.
Kromě zimních radovánek jsme pořádali i výlety. Velkým zážitkem pro všechny byla návštěva ledového baru v Příchovcích, kde mnozí z nás žasli nad krásou sněhové jeskyně a soch vytesaných do sněhu.
Předposlední den třeťáci využili výletu do Kořenova k Mumlavským vodopádům a dopřání si výborného horského poháru.
Týden utekl rychle a my se pomalu museli chystat domů. Na rozloučenou pro nás bylo připravené vystoupení kouzelníka a diskotéka. Doufáme, že tradice zůstane tradicí a za roku opět do Kořenova budeme moct zavítat.

Důležité odkazy

Třídy

Školní družina

Aktuality
PŘESPOLNÍ BĚH (Jeništa)

Zúčastnili jsme se další sportovní akce, tentokrát přespolního běhu šesti členných družstev.

ATLETICKÝ ČTYŘBOJ (Jeništa)

Školní rok je již v plném proudu a také sportovní i kulturní akce.