Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Zdravá strava ( Šulcová)

Víte, co jíte, jak na vás jídlo působí, co byste měli jíst a pít a co naopak ne? Tak na tyto otázky a mnohé další hledali odpověď žáci od 4. do 8. třídy. V jednotlivých třídách jim totiž 13.4. pomáhaly hledat odpověď odborné lektorky. Tématem přednášky a besedy byla vyvážená strava a stravovací režim, který bychom měli všichni dodržovat. Předložena byla čtyři pravidla – pestrost stravy, dodržování pitného režimu, pravidelnost v jídle (jíst 4 krát – 5 krát denně) a nepřejídat se.
Ve virtuálním obchodě si žáci vybírali potraviny, které jsou součástí jejich stravování. Diskutovali s lektorkami o vhodnosti určitých potravin, co našemu tělu dodávají za potřebné (či nepotřebné) látky, a ve které části dne je dobré dané potraviny konzumovat. Hovořilo se i o oblíbenosti „nezdravých jídel“, o stravě sportovců i nesportovců.
A k jakému závěru žáci dospěli? Že zdravá a správná výživa je pro všechny důležitá a náš příjem potravy by měl být v rovnováze s výdejem energie.