Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Za školou (Plačková)

Dne 26.9.2014 se žáci 5.A zúčastnili projektového dne na TUL „Za školou“.
Z anotace projektu:
Projekt se snaží ukázat dětem, jakým způsobem nás ovlivňuje a formuje technika, která nás obklopuje v našem běžném životě. Cílem projektu je vytváření pozitivního vztahu žáků 4. a 5. ročníků zapojených základních škol ke vzdělání v technickém směru a motivace k dalšímu celoživotnímu vzdělávání v této oblasti.
V rámci projektu jsou pro žáky realizovány projektové dny v laboratořích Technické univerzity v Liberci, ve kterých se atraktivní formou seznámí s praktickými ukázkami technické výuky včetně možnosti praktického vyzkoušení obsluhy vybraného strojního a dalšího technického vybavení.
Žáci jsou v rámci projektu motivováni k samostatnému a logickému uvažování. Naučí se řešit problémy, komunikovat a spolupracovat v týmu, respektovat práci druhých, poznávají své reálné možnosti…Což jim pak usnadňuje jejich budoucí životní i profesní orientaci.
Program dne:
8:15 - bus přistaven k ZŠ a MŠ Barvířská
8:30 - 9:00 příjezd do areálu TUL, svačina I. v prostorách Menzy (sušenka, banán, čaj)
9:00 - přesun do laboratoří TUL, kde si žáci prošli celkem 8 stanovišť s ukázkami různých technologii (výroba mosazného prstýnku, ukázky různých materiálů pod mikroskopem, výroba plastového hrošíka, svařování, výroba cínové podkovy, výroba mosazné mince, výroba malého předmětu z plastu, výroba řetízku)
11:45 - 12:15 svačina II. (sušenka, čaj), předání diplomů a drobných dárků
12:20 odjezd autobusu zpět na ZŠ
I pro dospělého šlo o úžasný zážitek! Děti byly nadšené!
Plačková