Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Vzpomínky na návštěvu z Augsburgu očima některých hostitelů ze 7.B

Moc se mi líbilo v bazénu a taky návštěva Prahy. S Němci jsem se snažil mluvit anglicky, ale většinou se na mě tvářili, jako kdybych na ně mluvil česky. (Martin Rambousek)

Nelíbil se mi 1. den, protože s námi nechtěli komunikovat a moc se nám nezdáli. Líbilo se mi, že pak jsme se skamarádili a pobavili se na disco, taky výlet do Prahy. Moc se mi po nich stýská, do Německa se jednoznačně těším. (Anička Meierová)

Mé zážitky s Němci? Každou chvíli, co jsem se s nimi bavila, tak to byl zážitek. Každopádně vše, co pro ně a pro nás škola připravila, bylo skvělé. Určitě vám nebudu lhát – nejlepší byla diskotéka. Snad pro ně bylo nejlepší to samé jako pro mě - že jsem mohla navázat nová přátelství. (Gábina Trojanová)

Líbilo – byli docela fajn, kamarádští. Nelíbilo – někteří nic moc nápady a chtěli, abychom s nimi mluvili německy. (autor se nepodepsal)

Líbil se mi výlet na Ještěd a do Prahy, protože tam jsme se s Němci začali bavit. (Anička Gorská)

Nelíbilo se nám chování některých Němců. (Matěj Stříteský, Vašek Moc, Lucka Vystrčilová)

Návštěva Němců byla suprová, nikdy na to nezapomenu. První den jsem si řekla – S nimi bude nuda. Ale pak nebyla. V úterý v Zoo mě to s nimi moc nebavilo, ještě jsme s nimi moc nemluvili. Ale ve středu jsme byli v Praze a bylo to super. Dobrý byl i IQ park a nejlepší byla diskotéka – moc jsem si to užila, skvěle jsme si zatancovali. Akorát byla moc krátká. Na všechny mám facebook, takže si se všemi píšu. Moc se těším, až pojedeme do Německa. (Týna Buchnerová)

Zážitky – exkurze do Prahy, disco, radnice. Už se těším do Německa . (Bára Fencková)

Líbilo se mi, že jsme byli v bazénu a v Praze, nelíbilo, že jsme se začali pořádně bavit až ve středu v Praze. Zážitky jsou hezké – hlavně z Prahy.(Adam Vaňátko)

Líbilo se mi všechno – výlet na Ještěd, jak jsme byli v lanovce, taky disco. Zážitky jsou i z výletu do Prahy – kamarádství v autobusu. (Lucka Konečná)

A na závěr Pavel Moc: „Návštěva partnerské školy byla super!“

Všichni (tedy žáci i vyučující na jednotlivých akcích) jsme se snažili, aby se u nás naši noví kamarádi cítili co nejlépe. Věřím, že se nám to podařilo. Svědčí o tom i nová přátelství, která děti navázaly, hezké zážitky i vzpomínky a hlavně - „těšení se“ do Německa!
Snad tam už nikomu nebude divné -  že s ním Němci chtějí mluvit německy, bude pochopitelné a úsměvné – že domlouvání anglicky vyvolá občas údiv na tváři, a nebude nic nenormálního - že ze začátku se jeden druhému nezdáme a připadáme  jeden druhému  „divný“. Nejdůležitější je totiž snaha a vstřícnost a pak to vyjde podle Pavla Moce – SUPER.

(zapsala  třídní 7.B Yvetta Šulcová)