Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - (DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ), INFORMACE

Vzpomínání školní družiny

VZPOMÍNÁNÍ ŠKOLNÍ  DRUŽINY
Přestože nás dny v kalendáři posunují spíše k Vánocům, zavzpomínáme si na dny slunečné a plné soutěží. V prvních zářijových dnech jsme vzdali hold Olympiádě v Číně. Na fotkách můžete vidět běh mezi překážkami, hod létajícím talířem a zároveň také souboj. To se líbilo převážně starším dětem a kupodivu i holky se vrhaly s vervou do boje. A vítězství byla zasloužená.
Pokrývka hlavy. Věc naprosto nezbytná v letních i zimních měsících. Taky se na to některé děti výborně připravily. Někde pomáhaly maminky, ale některé to zvládly naprosto samy. Honza Jandl z 1. A. si pokrývku ve stylu „ČT“ prý vyrobil z větší části sám. Sestra jen trochu dopomohla. Marek Svoboda z 1. B naopak okouzlil pokrývkou „ Letní vzpomínka“. Starší děvčata už vsadila na módní trendy.
Taky pomalu, ale jistě, jsme se všichni rozloučili s létem. Letos poprvé jsme dětem nabídly možnost opékat si vuřty a nebo upéct s paní vychovatelkou Maruškou jablečné koláčky. Než jsme se my od vuřtů dostaly k záběrům ke koláčkům, bylo už upečeno a pomalu i rozdáno. Na jedné z fotek můžete vidět tu sladkou dobrotu.
Dny ubíhaly, prvňáčci si přivykali školnímu režimu a nám všem utíkal čas formou her a zábavy.
Letošní rok je ve znamení Ferdy Mravence a Pirátů z Karibiku. Máme za sebou zatím jednu soutěž a děti čeká každý měsíc jiná etapa hry. O výsledcích a průběhu Vás budeme postupně informovat. K dispozici budou i fotografie. Od úvodního zahájení do probíhající etapy hry.
V týdnu od 6. října do 10. října se naše školní knihovna připojila k akci nazv.  „Týden knihoven“. Letošním mottem bylo – Knihovna – rodinné stříbro. Zavzpomínali jsme na díla Karla Čapka, od jehož úmrtí letos uplyne už 70 let.
První prázdniny, podzimní prázdniny, spojené se státní svátkem. Některé z dětí je trávily ve školní družině. Užili jsme si to. V pondělí 27. října jsme vyrazili vlakem do Mníšku a pak pěšky na Oldřichovské sedlo. Je pravda, že počasí trochu stávkovalo, ale postupně se ukázalo i sluníčko. V příjemně vytopené čekárně na nádraží v Mníšku jsme měli čas si zahrát i hry. Ve středu 29. října jsme naopak navštívili Útulek pro opuštěná zvířata v Ostašově. Děkujeme všem rodičům, kteří  umožnili prostřednictvím svých dětí nakoupit pro zvířátka v nouzi něco na zub.

Více fotek naleznete ve fotogalerii.

 

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Jídelna
Školní časopis

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Ochutnávka legorobotiky (Marková)

Žáci druhého stupně, kteří mají zájem o práci v mezinárodním projektu Erasmus+ zaměřeném na legorobotiku a programování, navštívili dne 14.9.2021 dílnu iQFABLAB patřící pod libereckou IQlandii. 

Už tam budem (Pěničková)

Ve středu 8. září se naše dvě devítky – 9.B a 9.C – zúčastnily v liberecké iQLandii natáčení.

Nadcházející důležité akce

Sběr papíru - pátek 24. září 2021    7:15 hod. 

Ředitelské volno - pondělí 27. září 2021, školní družina uzavřena