Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - (DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ), INFORMACE

Vzpomínání školní družiny

VZPOMÍNÁNÍ ŠKOLNÍ  DRUŽINY
Přestože nás dny v kalendáři posunují spíše k Vánocům, zavzpomínáme si na dny slunečné a plné soutěží. V prvních zářijových dnech jsme vzdali hold Olympiádě v Číně. Na fotkách můžete vidět běh mezi překážkami, hod létajícím talířem a zároveň také souboj. To se líbilo převážně starším dětem a kupodivu i holky se vrhaly s vervou do boje. A vítězství byla zasloužená.
Pokrývka hlavy. Věc naprosto nezbytná v letních i zimních měsících. Taky se na to některé děti výborně připravily. Někde pomáhaly maminky, ale některé to zvládly naprosto samy. Honza Jandl z 1. A. si pokrývku ve stylu „ČT“ prý vyrobil z větší části sám. Sestra jen trochu dopomohla. Marek Svoboda z 1. B naopak okouzlil pokrývkou „ Letní vzpomínka“. Starší děvčata už vsadila na módní trendy.
Taky pomalu, ale jistě, jsme se všichni rozloučili s létem. Letos poprvé jsme dětem nabídly možnost opékat si vuřty a nebo upéct s paní vychovatelkou Maruškou jablečné koláčky. Než jsme se my od vuřtů dostaly k záběrům ke koláčkům, bylo už upečeno a pomalu i rozdáno. Na jedné z fotek můžete vidět tu sladkou dobrotu.
Dny ubíhaly, prvňáčci si přivykali školnímu režimu a nám všem utíkal čas formou her a zábavy.
Letošní rok je ve znamení Ferdy Mravence a Pirátů z Karibiku. Máme za sebou zatím jednu soutěž a děti čeká každý měsíc jiná etapa hry. O výsledcích a průběhu Vás budeme postupně informovat. K dispozici budou i fotografie. Od úvodního zahájení do probíhající etapy hry.
V týdnu od 6. října do 10. října se naše školní knihovna připojila k akci nazv.  „Týden knihoven“. Letošním mottem bylo – Knihovna – rodinné stříbro. Zavzpomínali jsme na díla Karla Čapka, od jehož úmrtí letos uplyne už 70 let.
První prázdniny, podzimní prázdniny, spojené se státní svátkem. Některé z dětí je trávily ve školní družině. Užili jsme si to. V pondělí 27. října jsme vyrazili vlakem do Mníšku a pak pěšky na Oldřichovské sedlo. Je pravda, že počasí trochu stávkovalo, ale postupně se ukázalo i sluníčko. V příjemně vytopené čekárně na nádraží v Mníšku jsme měli čas si zahrát i hry. Ve středu 29. října jsme naopak navštívili Útulek pro opuštěná zvířata v Ostašově. Děkujeme všem rodičům, kteří  umožnili prostřednictvím svých dětí nakoupit pro zvířátka v nouzi něco na zub.

Více fotek naleznete ve fotogalerii.

Školní časopis

Ochutnávka legorobotiky (Marková)

Žáci druhého stupně, kteří mají zájem o práci v mezinárodním projektu Erasmus+ zaměřeném na legorobotiku a programování, navštívili dne 14.9.2021 dílnu iQFABLAB patřící pod libereckou IQlandii.

Už tam budem (Pěničková)

Ve středu 8. září se naše dvě devítky – 9.B a 9.C – zúčastnily v liberecké iQLandii natáčení.

Nadcházející důležité akce

Sběr papíru - pátek 24. září 2021    7:15 hod.

Ředitelské volno - pondělí 27. září 2021, školní družina uzavřena