Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Vzdělávací hudební pořad (Loumová)

Pátek 22. 1. 2016 byl na naší škole ve znamení hudby, a to hudby moderní. Na škole proběhl vzdělávací hudební pořad pana Mgr. Milana Parnahaje. Zúčastnily se ho děti z 1. i 2. stupně.
Pro 1. stupeň bylo připraveno zajímavé povídání o několika hudebních stylech, které mohou děti slyšet často v televizích a rádiích. Jednoduchou, srozumitelnou a zábavnou formou seznámil děti o hudebních škatulkách, jako jsou pop, rap, blues a reggae. V pořadu zazněly živě hrané písně z vlastní tvorby, improvizace s dětmi, ale také písně známé dětem např. Královské reggae, Čtyři roční období, Ferda mravenec nebo Holky z naší školky, a to vše v různých hudebních úpravách a aranžích. Pořad byl doprovázen zajímavou a poutavou projekcí.
Na žáky 2. stupně čekal vzdělávací pořad o vývoji rockové hudby zaměřený na americkou a britskou scénu. Šlo o mapování proměn rockové scény od rock´n ´ rollu přes rockovou hudbu let 60, dále pak hard rock, art rock, punk, new wawe, heavy metal, grunge až po hard core. V pořadu zazněl např.: E. Presley, Beatles, Bob Dylan, Rolling Stones, Deep Purple, Sex Pistols, Police, Van Halen, Nirvana. V pořadu byly děti náhodně zapojeny do děje. Závěr  se nesl ve spojení vytvoření společné nové písně. Tak jako první pořad věnovaný mladším žákům, tak pořad pro starší žáky byl opět provázen poutavou projekcí.
Během 70 minut měli žáci možnost se dozvědět mnoho zajímavých a důležitých informací nejen o vzniku hudebních stylů a žánrů, ale zároveň i mnoho zajímavostí o kariérách hudebních ikon populární hudby. V závěru obou pořadů také probíhaly zábavné kvízy, které uvolněnou a humornou formou zjišťovaly nabyté vědomosti žáků.