Výsledky dotazníkového šetření - distanční vzdělávání

chtěl bych Vás seznámit s výsledky dotazníkového šetření, které bylo zaměřeno na distanční vzdělávání. Nejdříve bych Vám chtěl poděkovat za účast a za Vaše názory a připomínky, které nám pomohou při další organizaci distančního vzdělávání. Dostali jsme 281 odpovědí.

Chtěl bych reagovat na Vaše připomínky. Často zazníval požadavek zaměřit se především na hlavní předměty (Čj, M, Aj, Nj, F), na navýšení online hodin a snížení počtu domácích úloh. Vycházeli jsme z dosavadní praxe, kterou jsme si ověřili již v jarních měsících. Také metodické doporučení z MŠMT  ze dne 15.3.2021 nám potvrdilo, že organizaci distančního vzdělávání vedeme správným směrem. V minulém týdnu jsme navýšili online výuku v hlavních předmětech a další navyšování neplánujeme. Chceme zachovat vyvážený poměr mezi synchronní a asynchronní výukou. Mělo by dojít ke snížení množství domácích úkolů, ale část musíme zachovat pro upevnění a zapsání probraného učiva. Nedaří se z různých důvodů zapojit všechny žáky. Pro žáky, kteří mají s výukou problémy, jsme připravili individuální konzultace.
Na závěr Vám všem děkuji za spolupráci a podporu Vašich dětí při distančním vzdělávání.

Miloslav Kuželka, ředitel