Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Výlet za Karlem IV. (Šulcová)

V měsíci květnu vyvrcholil  v  3. - 8. ročnících projekt Karel IV. Pak přišlo rozhodování třídních učitelů, kteří žáci si zaslouží svou prací a přístupem zájezd na Karlštejn, spojený s prohlídkou kaple sv. Kříže. Každá třída mohla obsadit pouze  6 míst, a tak rozhodování nebylo pro některé třídní jednoduché. Výsledkem pak bylo 40 žáků, kteří se ve čtvrtek 9.6. vydali se třemi učiteli za Karlem IV. na jeho hrad nad Berounkou. Přestože jsme vyjeli včas a s časovou rezervou, abychom stihli program v kapli sv. Kříže, měli jsme na dálnici za Prahou smůlu. Nehoda prý není náhoda, a tak havárie, která se stala před námi na dálnici, nás zpozdila o hodinu. Bylo jasné, že náš program na hradě nestihneme. Telefonát se správou hradu nás potěšil i vyvolal obavy – prý až dorazíme, uvidí se, jaký náhradní program nám nabídnou. Pěší procházka po silnici k hradu nám nabídla nádherné pohledy. A v pokladně nás mile překvapila nabídka náhradního programu – byl nám nabídnut 1.prohlídkový okruh. A tak jsme nakonec byli všichni spokojeni – viděli jsme část interiérů hradu, v nichž pobýval Karel IV., dozvěděli jsme se mnoho zajímavého z jeho života osobního i vladařského, zajímavosti související s historií hradu i s Karlovou dobou. Někteří hodně fotili, jiní zase nakupovali upomínkové předměty. A protože nám přálo dobré počasí a po celý den vládla dobrá nálada, ani nevadilo, že se zpozdil  náš návrat, protože zážitky určitě stály za to.
 

Další fotografie naleznete v sekci fotogalerie.

Za podporu projektu děkujeme SČVK.