Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Výlet Mnichovo Hradiště (Vančišinová)

Jednou z posledních velkých akcí v letošním školním roce byl pro žáky  1.A a 3.A společný výlet na zámek Mnichovo Hradiště, který pro ně naplánovaly paní učitelky Vančišinová a Mrákotová. Při odjezdu nám počasí příliš nepřálo, pršelo, ale cestou se umoudřilo, vykouklo i sluníčko. Čekala nás nejen prohlídka zámku, ale i další aktivity. Nejprve nás průvodkyně v dobovém kostýmu provedla zámkem a seznámila nás s jeho  historií . Potom jsme přešli do „výtvarné dílny“, kde si děti ze dřeva vyráběly zvířátka.
A tak si za chvíli malí šikulové vyrobili prasátka, medvídky, králíčky, kočičky i žirafy. Všem se vyrábění líbilo, se svým výtvorem se určitě doma pochlubili. A to nás ještě čekaly tři pohádky plné legrace, ale i poučení. Na závěr jsme se prošli zámeckým parkem. Dopoledne rychle uběhlo, cestou domů si děti sdělovaly dojmy o výletě, který se nám opravdu vydařil.