Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - JARNÍ prázdniny 26.2.-1.3.2024 a informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Výlet Ekocentrum STŘEVLÍK

Náš první výlet jsme si užili náramně. Společně s třídou 1.B jsme se autobusem vydali směr Hejnice se zastávkou v Oldřichově, kde jsme naše kamarády z 1.B vysadily na jiný program a pokračovali do Hejnic. Cestou jsme viděli krásně zbarvený les a dokonce i dle dětí moře :-) (Šolcův rybník). 

V Hejnicích nás vřele přivítali, nechali nas nasvačit a pak už to jelo. 

Povídali jsme si o tom, ve kterých pohádkách bylo jablko a jak to s ním dopadlo, nebo jakou mělo funkci. Pomocí smyslů jsme zjistili, že každé jablko je jiné. Proměnili jsme se v degustátory a ochutnali hned 3 druhy jablek. Seznámili jsme se s prací sadaře- sběrem jablkíček, uskladněním do beden, umytím před presováním, samotným presováním a nakonec jsme si všichni vyzkoušeli moštování a přišli na to, jak z jablíčka dostaneme tolik lahodnou štávu - mošt. 

Do toho nám krásně svítilo sluníčko a poletovalo listí všude kolem nás. 

Všichni jsme si to moc užili. Proto pojedeme brzy zas :-)