Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K 1.3.2021

Výlet do Drážďan (Marková)

Kam vyrazit za pravou vánoční atmosférou? Do Drážďan. S tímto úmyslem se tam v úterý 21.12.2010 vydala i skupina žáků 8. a 7. třídy s paní učitelkou Markovou a Sklenářovou. Na programu však nebyla jen prohlídka vánočně vyzdobeného města, ale i návštěva hygienického muzea (www.dhmd.de), kde děti zhlédly stálou výstavu "Člověk jako dobrodružství". Spousta exponátů byla interaktivní, takže spíše než muzeum toto místo připomínalo liberecký IQ park, ovšem s tematikou člověka. V sedmi sálech na žáky postupně čekala tato témata k objevování: Skleněný člověk, Život a umírání, Jídlo a pití, Sexualita, Vzpomínání - myšlení - učení, Pohyb a Krása - pleť - vlasy. S největším ohlasem se u dětí setkala hra mindball, ve které dva hráči soupeří v ovládání pohyblivé kuličky pouhou myšlenkou, zatímco jejich mozkové vlny jsou snímány a přenášeny na obrazovku. Každopádně hygienické muzeum děti nadchlo víc, než původně vzhledem k jeho názvu předpokládaly. Pak už následoval přesun do centra zasněžených Drážďan a procházky mezi desítkami vánočních stánků s překrásnou výzdobou a nenapodobitelnou atmosférou. Zde měly děti rozchod a volný čas každý využil po svém - někdo ocenil romantiku vánočních trhů, jiného spíše lákaly moderní obchody, většina se snažila nakombinovat obojí. Odpoledne uběhlo velmi rychle a přestože se někteří pokoušeli usmlouvat odjezd na pozdější hodinu, nezbylo než se rozloučit s nádherně nasvíceným městem a nasednout do vlaku. Dobrá nálada všech hovořila jasně: tento den stál za to.

 

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Úřední hodiny kanceláře školy

Vážení rodiče,

hospodářka školy bude od 1.3.2021 v kanceláři:  pondělí - čtvrtek 9:00 - 11:00 hod.
(vyzvedávání učebnic, pracovních sešitů, natištěných úkolů aj.)

V případě potřeby volejte 724 577 362 a domluvte jiný čas.

Informace o provozu pro pracovníky IZS

Vážení rodiče,
naše MATEŘSKÁ ŠKOLA byla ZRUŠENA jako škola pro děti pracovníků vybraných
profesí  IZS od 2.3.2021. Pro tyto je určena MŠ Motýlek https://msmotylek.eu/


Základní školou pro děti pracovníků IZS zůstává ZŠ 5. května, Liberec:
https://www.zs5kveten.cz/

Ochranné prostředky dýchacích cest

Vážení rodiče,
 
Ministerstvo zdravotnictví vydalo dne 22. února 2021 mimořádné opatření, dle něhož s účinností od 25. února 2021 od 00:00 do odvolání platí:

více po otevření