Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, NÁSTUP 1. a 2.r. 18.11.2020

Výlet do Drážďan (Marková)

Kam vyrazit za pravou vánoční atmosférou? Do Drážďan. S tímto úmyslem se tam v úterý 21.12.2010 vydala i skupina žáků 8. a 7. třídy s paní učitelkou Markovou a Sklenářovou. Na programu však nebyla jen prohlídka vánočně vyzdobeného města, ale i návštěva hygienického muzea (www.dhmd.de), kde děti zhlédly stálou výstavu "Člověk jako dobrodružství". Spousta exponátů byla interaktivní, takže spíše než muzeum toto místo připomínalo liberecký IQ park, ovšem s tematikou člověka. V sedmi sálech na žáky postupně čekala tato témata k objevování: Skleněný člověk, Život a umírání, Jídlo a pití, Sexualita, Vzpomínání - myšlení - učení, Pohyb a Krása - pleť - vlasy. S největším ohlasem se u dětí setkala hra mindball, ve které dva hráči soupeří v ovládání pohyblivé kuličky pouhou myšlenkou, zatímco jejich mozkové vlny jsou snímány a přenášeny na obrazovku. Každopádně hygienické muzeum děti nadchlo víc, než původně vzhledem k jeho názvu předpokládaly. Pak už následoval přesun do centra zasněžených Drážďan a procházky mezi desítkami vánočních stánků s překrásnou výzdobou a nenapodobitelnou atmosférou. Zde měly děti rozchod a volný čas každý využil po svém - někdo ocenil romantiku vánočních trhů, jiného spíše lákaly moderní obchody, většina se snažila nakombinovat obojí. Odpoledne uběhlo velmi rychle a přestože se někteří pokoušeli usmlouvat odjezd na pozdější hodinu, nezbylo než se rozloučit s nádherně nasvíceným městem a nasednout do vlaku. Dobrá nálada všech hovořila jasně: tento den stál za to.

Zrušení třídních schůzek 26.11.2020

vzhledem k současné situaci rušíme třídní schůzky 26.11.2020. Čtvrtletní hodnocení proběhne prostřednictvím elektronické Žákovské knížky. V případě potřeby Vás bude informovat  třídní učitel e-mailem.

Školní časopis (Burdová)

Odkaz na aktuální vydání časopisu: ZDE

Odkaz na archiv časopisu: ZDE

Provoz ŠD od 18.11.2020