Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Výlet do Drážďan (Marková)

Školní výlet do nedalekého německého města absolvovali ve středu 22.6.2016 žáci 8. a 9.ročníku. Drážďany většina z nich již znala, ale pouze v předvánoční době. Nyní měli možnost poprvé toto krásné město vidět za teplého, slunečného počasí a kochat se rozkvetlou květinovou výzdobou. Výlet jsme zahájili prohlídkou města. Postupně jsme zhlédli (alespoň zvenčí) Zwinger, budovu Opery, před kterou zrovna probíhala velká vojenská přehlídka, dále slavnou malovanou zeď s obrazy německých vojevůdců a nábřeží Labe s parníky. Poté jsme pokračovali historickým jádrem města kolem památníku Martina Luthera zpět do centra. Následovalo osobní volno, kdy žáci měli možnost nakoupit si (v tomto směru vítězil obchod Primark) nebo si zajít do restaurací rychlého občerstvení a vyzkoušet si v praxi používání německého jazyka. Cesta vlakem zpět se bohužel protáhla o nečekané hodinové stání v Žitavě, ale i tak si všichni výlet užili a budou na něj jistě rádi vzpomínat.