Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Vítězství v mezinárodní soutěži Project Competition

Žáci 8.B se v rámci anglického jazyka zapojili do soutěže Project Competition, kterou vyhlásilo nakladatelství Oxford University Press.
Tématem bylo Communication in the 21st century (Komunikace ve 21. století) a úkolem dětí bylo zpracovat na toto téma zajímavým způsobem projekt, který mohl být buďto jako klasický papírový plakát nebo vytvořený na internetu s využitím stránky www.glogster.com, tedy takzvaný Glog. My si vybrali druhou možnost, protože umožňovala nejen psát texty a vkládat obrázky či fotografie, ale i publikovat námi natočená videa. To nakonec rozhodlo o vítězství, protože žáci vytvořili soubor videí, kde porovnávali komunikaci mezi lidmi dříve a nyní, tedy např. staré telefony versus mobily, psaní dopisů versus chatování apod.

Do soutěže se zapojilo přes 400 škol z celého světa a náš projekt se nejprve dostal mezi favority, ze kterých ten nejlepší vybral Tom Hutchinson, autor učebnic Project, které již mnoho let používáme k výuce anglického jazyka. Jeho osobní gratulace byla pro nás velkou odměnou:
"Thank you very much for entering the Project competition. I really enjoyed looking at your project. It was thoughtful, creative, entertaining and informative. You clearly put a lot of thought and hard work into making it.  It wasn't easy to choose the winner. We had over 400 entries to the competition, and they were all very good. So congratulations and well done!"
("Moc vám děkuji za účast v soutěži Project. Opravdu mě bavilo prohlížení vašeho projektu. Byl nápaditý, kreativní, zábavný a informativní. Bylo vidět, že jste o něm hodně přemýšleli a pilně na něm pracovali. Nebylo snadné vybrat vítěze. Dostali jsme přes 400 prací a všechny byly velmi zdařilé. Takže blahopřeji, dobrá práce!" Tom Hutchinson

14. května 2014 proběhlo na naší škole slavnostní vyhlášení a předání cen. Děti dostaly trička Oxford University Press a anglické knížky. Škola jim také předala sladkou odměnu.
Velká pochvala patří těmto žákům 8.B: Pavel Moc, Anna Gorská, Lucka Konečná, Martin Rambousek, Adam Vaňátko, Lukáš Slavík a z 9.A Štěpánka Masicová. Děkujeme a blahopřejeme!

Více z předání na: http://www.liberec.cz/cz/aktuality/zpravy-z-mesta/barvirska.html

Stránka s vyhlášením výsledků (anglicky):
http://oupeltemail.com/1MVU-2AW5R-A0FGUWKY82/cr.aspx

Galerie nejlepších projektů - náš projekt je úplně nahoře:
https://elt.oup.com/feature/global/project_competition_gallery/?dm_i=1MVU,2AW5R,FGUWKY,8CILO,1&cc=cz&selLanguage=cs