Videokonference s Augsburgem (Húsková)

Na středu 29.3. naplánovala paní učitelka Húsková se svou augsburgskou kolegyní Betti Zimmermann videokonferenci partnerských škol. Domluvený čas odpovídal výuce němčiny v 7. třídě, jejíž vybraní žáci a žákyně v květnu do Augsburgu vyjedou. Videokonference měla vyzkoušet ochotu žáků mluvit se svými německými  (resp. českými) protějšky a vzájemně se vidět a trochu poznat.
Po překonání prvotních technických potíží s kvalitou zvuku, obrazu, i internetového spojení, ale i po překonání obav a studu si žáci vyměnili několik základních informací o sobě. Tentokrát jsme komunikovali přes Skype, brzy budeme pokračovat s využitím dalších informačních technologií.
Olga Húsková