Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Velikonoční výlet (Novotná)

Jízda vlakem, opékání buřtů, procházka po okolí Oldřichova, to vše sliboval výlet během velikonočních prázdnin pro děti, které se přihlásily do školní družiny, ale i pro ty, kteří si chtěli užít. A tak jsme v počtu 13 dětí vyrazily.
Slunečné čtvrteční ráno slibovalo krásný den. Oldřichovské sedlo nás přivítalo v celé své zeleni. Krátký výlet po naučné stezce nás dovedl k Obecnímu úřadu, kde si děti odpočinuly a zařádily na dřevěných prolézačkách a houpačkách. Taky jsme si zopakovali odčítání v praxi. To když jsme si těsně před polední pauzou v obchodě, nakoupili nanuky.
A pak nás už čekala cesta na opékání k Vojtovi Vávrovi, který v Oldřichově bydlí se svými rodiči. Cestou jsme opravdu viděli některá domácí zvířata, která běžně v Liberci vidět nemůžeme. Ohýnek sice dělal některým problém, spíše tedy kouř před kterým děti utíkaly, ale některým se zdárně povedlo buřt si opéci.
Čas nemilosrdně utíkal. Přestože jsme přijeli do Oldřichova před 9. hod., byl čas se rozloučit. Na zpáteční cestě jsme ještě stihli ochutnat jiné nanuky v místní samoobsluze a pak se již vlakem vrátit zpět do Liberce. V půl čtvrté odpoledne jsme se unavení, začmouzení, ale spokojení, společně na vlakovém nádraží rozloučili.
Vychovatelka Míša Novotná a kolektiv dětí