Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Velikonoční prázdniny ve školní družině (Mysíková, Rýdlová)

Dopoledne s Renčou
Letošní zelený čtvrtek byl pro nás ve znamení lega. Společně jsme totiž zavítali do OC Plaza - Muzea LEGA. Prohlédli jsme si více než 1000 vystavených exponátů. Ohromil nás obří model liberecké radnice z více než 100 000 kostiček, který se stavěl 6 měsíců. Velký úspěch měla i kompletní kolekce figurek a vesmírných lodí ze Star Wars a také sestavy Lega Friends. Ve dvojicících jsme si zasoutěžili o nejhezčí obrázek z legových kostek. Nejlépa se dařilo Domčovi a  Páťovi, kteří stavěli vesmírné lodě, Jiřík s Fandou zase vytvořili peklo s mnoha hříšníky a Justýnka s Terezkou se rozhodly pro krásné domečky. Všem se obrázky moc povedli. Ještě jsme si stihli pohrát v dětském koutku muzea a nakoupit pár drobných lego hraček. S dobrou náladou jsme se přes velikonoční tržiště prošli na oběd, kde nás paní kuchařky uvítaly výborným řízečkem.

Odpoledne s Leou
Po návratu z Legolandu děti měly možnost své největší zážitky nakreslit pomocí křídy na školní hřiště. Pustily se do díla a fantazie jim pracovala. Následně nás čekal také hod šiškou do dálky, hra na bábu, skok do dálky. Po návratu do družinky jsme si něco málo řekli o probouzející se přírodě. Vysvětlili jsme si, jak se v přírodě neztratit, ba naopak správně zorientovat. Ukázali jsme si a následně i vysvětlili, k čemu nám slouží v přírodě šipky. Vyzkoušeli jsme si vlastní otisky prstů. Také jsme trošičku zabojovali hledáním v křížovkách. Čekalo nás zábavné hraní na klavír. Následovala vtipná pantomima a volné hraní dle výběru dětí.
Všechny fotografie z akce na http://sdbarvirska.rajce.idnes.cz/Velikonocni_prazdniny_24.3.2016/