Velikonoční hrátky (Plachá)

Velikonoční hrátky byl název připraveného programu v Krajské vědecké knihovně, kterého se zúčastnili žáci z 2.B i s rodiči. Oslavy Velikonoc mohou mít mnoho podob, ale hrátky s vajíčky byly originální. Už první pokus, který spolehlivě rozezná vařené vejce od syrového, byl novou informací i pro některé dospělé. Vstupné jedno syrové a jedno vařené vejce sloužilo k dalším zajímavým pokusům, které odpověděly na otázky, kdy vejce může projít hrdlem láhve, jak získat stříbrnou skořápku nebo jak postavit vejce na špičku.Někdy výsledek selhal, ale zábava ne. Tak přeji všem hezké Velikonoce na první pokus.