Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Velikonoce ve skanzenu (Plachá)

20.3. se žáci 4.B vydali do živého skanzenu v Jindřichovicích pod Smrkem, kde byl pro ně připraven velikonoční program. Po milém přivítání se děti rozdělily do skupin a střídaly se na jednotlivých stanovištích. Pletly pomlázky, pekly jidášky a vystrojily Moranu, kterou za halekaček dovlekly k potoku a vhodily do řeky. Jarní krásu doplnilo jasné nebe a děti mohly pozorovat zatmění slunce.Hezké rozlouční se zimou vystřídalo přivítání jara, které přinesla jeho bohyně Vesna. Děti si užily výjimečně krásný den.