Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K NÁSTUPU 4.1.2021

Veletrh dětské knihy - Můj přítel pes

VELETRH DĚTSKÉ KNIHY V LIBERCI
Povědomí o tom, že umět dobře číst je základem vzdělání, ve společnosti ubývá. Přesto je stále ještě dostatek těch, kteří se snaží o to, aby čtení bylo samozřejmou součásti náplně volného času dětí. Proto vznikla myšlenka, vytvořit prostor, kde se o problematice dětského čtenářství bude mluvit, kde se jednou za rok budou moci sejít lidé, kteří se čtenářstvím zabývají, ať nakladatelé, spisovatelé, ilustrátoři, knihovníci, knihkupci, pedagogové, psychologové, či ti, kteří s odstraňováním podobné nedostatečnosti chtějí pomoci svým dětem nebo vnoučatům. Vytvořit prostor, kde je možné nejen vidět nejucelenější produkci dětských knih, které lze koupit, ale jehož hlavní součástí jsou doprovodné programy.
První ročník Veletrhu dětské knihy se uskutečnil v roce v 2003 a od té doby probíhá každoročně po tři dny v měsíci březnu na libereckém Výstavišti velký svátek dětské knihy.
Šestý ročník tradičního Veletrhu dětské knihy začal 27.3.2008, nesl název Můj přítel pes a připomenul Karla Čapka. Třídenní přehlídka knih v Liberci je v Evropě ojedinělou akcí. Další takový veletrh se pořádá jen v italské Bologni. Své tituly zde proto představily čtyři desítky tuzemských vystavovatelů. A to byl důvod, proč se naše škola tohoto velkého svátku účastnila.
Žáci 1.A,  2.A, 2.B, 4.A se zúčastnili veletrhu 28.3.2008. Hlavním programem byl pořad „ Pohlaď si svého pejska .“ Děti se seznámily s možností zapojení pejsků do léčby nemocných. Všechny paní učitelky mohly závidět psí kázeň a poslušnost. Dětské tulení k pejskům a hlazení nemělo konce. Přesto nám zbyl čas na výrobu vlastních dárků v prvním pavilonu.
Třídy 5.A, 7.A, 8.A a 8.B hned první den veletrhu navštívily jednotlivé pavilony, kde nechyběly doprovodné programy. Hodně legrace a soutěživého nadšení si děti užily během elektronického kvízu nazvaného Kdy –Jak – Proč. Někteří naši žáci byli za vynikající výkony odměněni encyklopedií. Z 5.A si knižní odměnu odnesl Ondra Pešek, Jan Frydrych, Adélka Mrhalová, Dominik Karasz.
Pochvalu si ovšem zasloužili i žáci z 8.B – Adam Pour, Petr Košíček a Denisa Krausová, kterým vítězství doslova uniklo pod rukama.

Naivní divadlo
V pátek 28.3. 2008 zakončili žáci 8. ročníků  tento knižní svátek návštěvou Naivního divadla, kde zhlédli představení Postrach Paříže.

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Školní družina - pololetní a jarní prázdniny

29.1.2021 – pololetní prázdniny 
školní družina v provozu pouze při přihlášení dostatečného počtu zájemců

1..2. - 5.2. - jarní prázdniny
školní družina v provozu nebude 

Výuka od 25.1. do 28.1.2021

Vážení rodiče,

v příštím týdnu (25.-28.1.) bude probíhat výuka ve stejném režimu jako v současnosti.
V pátek 29.1. jsou pololetní prázdniny.
Žáci obdrží výpis z vysvědčení po návratu do školy. Známky za 1. pololetí naleznete 
od 28.1.2021 v elektronické žákovské knížce.
 

Škola pro děti zaměstnanců IZS

Vážení rodiče,

od 4.1.2021 bude školou určenou pro děti zaměstnanců vybraných profesí Základní škola, Liberec, ul.5. května.