Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Veletrh dětské knihy - Můj přítel pes

VELETRH DĚTSKÉ KNIHY V LIBERCI
Povědomí o tom, že umět dobře číst je základem vzdělání, ve společnosti ubývá. Přesto je stále ještě dostatek těch, kteří se snaží o to, aby čtení bylo samozřejmou součásti náplně volného času dětí. Proto vznikla myšlenka, vytvořit prostor, kde se o problematice dětského čtenářství bude mluvit, kde se jednou za rok budou moci sejít lidé, kteří se čtenářstvím zabývají, ať nakladatelé, spisovatelé, ilustrátoři, knihovníci, knihkupci, pedagogové, psychologové, či ti, kteří s odstraňováním podobné nedostatečnosti chtějí pomoci svým dětem nebo vnoučatům. Vytvořit prostor, kde je možné nejen vidět nejucelenější produkci dětských knih, které lze koupit, ale jehož hlavní součástí jsou doprovodné programy.
První ročník Veletrhu dětské knihy se uskutečnil v roce v 2003 a od té doby probíhá každoročně po tři dny v měsíci březnu na libereckém Výstavišti velký svátek dětské knihy.
Šestý ročník tradičního Veletrhu dětské knihy začal 27.3.2008, nesl název Můj přítel pes a připomenul Karla Čapka. Třídenní přehlídka knih v Liberci je v Evropě ojedinělou akcí. Další takový veletrh se pořádá jen v italské Bologni. Své tituly zde proto představily čtyři desítky tuzemských vystavovatelů. A to byl důvod, proč se naše škola tohoto velkého svátku účastnila.
Žáci 1.A,  2.A, 2.B, 4.A se zúčastnili veletrhu 28.3.2008. Hlavním programem byl pořad „ Pohlaď si svého pejska .“ Děti se seznámily s možností zapojení pejsků do léčby nemocných. Všechny paní učitelky mohly závidět psí kázeň a poslušnost. Dětské tulení k pejskům a hlazení nemělo konce. Přesto nám zbyl čas na výrobu vlastních dárků v prvním pavilonu.
Třídy 5.A, 7.A, 8.A a 8.B hned první den veletrhu navštívily jednotlivé pavilony, kde nechyběly doprovodné programy. Hodně legrace a soutěživého nadšení si děti užily během elektronického kvízu nazvaného Kdy –Jak – Proč. Někteří naši žáci byli za vynikající výkony odměněni encyklopedií. Z 5.A si knižní odměnu odnesl Ondra Pešek, Jan Frydrych, Adélka Mrhalová, Dominik Karasz.
Pochvalu si ovšem zasloužili i žáci z 8.B – Adam Pour, Petr Košíček a Denisa Krausová, kterým vítězství doslova uniklo pod rukama.

Naivní divadlo
V pátek 28.3. 2008 zakončili žáci 8. ročníků  tento knižní svátek návštěvou Naivního divadla, kde zhlédli představení Postrach Paříže.