Vědecká knihovna v Liberci (Loumová)

„S pomocí knih se mnozí stávají učenými i mimo školu, bez knih pak nikdo nebývá učeným ani ve škole.“ ( J. A. Komenský )
Žáci  6.A  dne 19. 1. 2012 navštívili v dopoledních hodinách Krajskou vědeckou knihovnu v Liberci. Důvodem návštěvy  byla  beseda  nazvaná  „Pohádky, bajky a my“.  Děti se zábavnou formou seznámily s historií bajek a pohádek, poznávaly nejznámější české a světové autory, aktivně pracovaly s předneseným textem. Zamýšlely se nad platností pohádkových zákonů a formulovaly mravní ponaučení v předkládaných bajkách. Prostory liberecké knihovny žáci 6.A opět brzy navštíví. V lednu se zúčastní projektového dopoledne „Trocha poezie nikoho nezabije“ a literární besedy na téma „Svátky a jiné významné dny v roce“.