Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Věda v ulicích (Sklenářová)

V úterý 21.6.2011 se v kampusu TUL konala akce s názvem Věda v ulicích. Navštívili jsme ji s žáky 6. a 8. ročníku.
Měli jsme možnost zúčastnit se zajímavých pokusů z chemie i fyziky (hrátky s kapalným dusíkem, vlastnosti kapalin a další). Zjišťovali jsme, jak věci okolo nás fungují, zkusili jsme si ovládat počítač pouhým okem. Dověděli jsme se něco o našem těle – jak jsou na tom naše klouby a jakou máme sílu stisku. Našli jsme si tu i hravou techniku – auta, vrtulníky a roboty. Seznámili jsme se s moderní i středověkou astronomií. Třídili jsme odpad a bezpečně jsme se „projížděli“ v autě. Stánky s vědou a technikou nás všechny velmi zaujaly a uvědomili jsme si, že věci, které se učíme, mohou být i užitečné.