Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Ve válce múzy mlčí (Loumová)

Oblastní galerie Liberec – komentovaná prohlídka na téma „ Ve válce múzy mlčí“ 

Dne 21. 5. 2015 třída 9.A navštívila Oblastní galerii v Liberci. Výstava obrazů, která zde probíhala, navazovala na učivo probírané v hodinách literatury, dějepisu i výtvarné výchovy.
Při příležitosti 70. výročí konce 2. světové války a osvobození  zde byla prezentována část sbírkového fondu galerie s vazbou ke 2. světové válce, jejím osudovým momentům a konci.
Jednalo  se o uzavřený konvolut obrazů s jasně vymezenou tematikou a jasným časovým rozsahem, který byl doplněn o vybraná díla z podsbírky plastiky a kresby a grafiky. Děti se seznámily jak s díly reflektujícími na osvobození, např. Popelec II Františka Muziky z jara 1945, tak s díly, které vznikly v době válečné a připomínaly její dobu, např. Václav Zykmund, Rozhovor, 1944.
Tato výstava byla komentována kurátorkou Hanou Habánovou.