Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Úspěch redakce školního časopisu (Burdová)

V pátek 21. 10. 2022 byla část redakčního týmu našeho Barvířského zpravodaje pozvána do Prahy na vyhlášení soutěže Školní časopis roku 2022.

Na VOŠ publicistiky nás reprezentovali Josef Zikeš (6. B), Matěj Šefl a Martin Škaloud (7. B) a Jan Zikeš (loňská 9. B) – vyslali jsme tedy redaktory, kteří se o podobu školního časopisu starali předchozí dva roky.

V Praze program začal samotným vyhlášením soutěže – Barvířský zpravodaj obsadil v kategorii Žáci 1. a 2. stupně ZŠ – Liberecký kraj nádherné 1. místo! Gratulujeme našim redaktorům a děkujeme za pečlivou a zodpovědnou práci! Jsme na vás velmi hrdí!

Po vyhlášení soutěže následovaly praktické workshopy - nejprve jeden společný o tvoření časopisu a poté si žáci mohli vybrat ze tří témat: tvorba komiksu, televizní zpravodajství a tvoření reklamy.

Redakce našeho časopisu se letos rozrostla o nové členy, a tak máme prostor další čísla připravovat tak, aby to více odpovídalo reálnému tvoření magazínů: rozdělíme si role redaktorů, korektorů, editorů a grafiků. Chceme se nadále zlepšovat (a za rok snad v soutěži opět uspět), a tak se zúčastníme korespondenčního kurzu Akademie publicistiky (pořádá VOŠ publicistiky).

Další vydání Barvířského zpravodaje plánujeme na začátek prosince a těšit se můžete na články o lesích a přírodě, nebudou chybět ani pravidelné rubriky (tip na výlet, tvoření, recept, události ze školy). Sháníme také nějakou kreativní duši, která by připravila příběh na pokračování – najde se mezi vámi nějaký vypravěč?

Poslední číslo časopisu si můžete přečíst online zde, případně ve škole ve čtenářském koutku. Rádi také v našem týmu přivítáme další členy.