Týden plný čar a kouzel v ŠD (Sakařová)

TÝDEN PLNÝ ČAR A KOUZEL
Jak je obecně známo, 30.dubna se slaví Filipojakubská noc (pálení čarodějnic), a proto jsme se na ni i my ve školní družině celý týden poctivě připravovali. V pondělí jsme se naučili jednu legrační básničku o čarodějce, která jezdila na motorce. Nesměla samozřejmě chybět ani výroba správné čarodějnice s paní vychovatelkou Maruškou. V úterý nás paní vychovatelka Monča naučila jak takovou čarodějnici poznat a jak se před ní chránit. Také jsme se dozvěděli něco málo o zvycích a tradicích, které se tohoto svátku týkají. Dnes už proto víme, že můžou být jak zlé čarodějnice, ale také dobré, které nám mohou pomoci, když jsme třeba nemocní. Středa patřila kouzlení a paní vychovatelce Míše. V tento den jsme se dozvěděli, jaký trik používají čarodějnice, aby se správně šklebily a také jak výborné jídlo se dá připravit ze žabího mléka, rozdrcených myších kostí a netopýřích chloupků. I následující test jsme skoro všichni zvládli na jedničku. A když konečně nadešel námi všemi očekávaný pátek, zapálili jsme kouzelné koště a při pohledu na plameny, které z něj šlechaly, jsme si všichni mohli něco přát. Ale pst – je to tajné. Pak jsme si pochutnali na buřtech a ještě se trochu před velkým večerem proletěli po hřišti.
Abraka dabra – mějte se všichni kouzelně! M. Sakařová a M. Loníčková

Výuka od 25.1. do 28.1.2021

v příštím týdnu (25.-28.1.) bude probíhat výuka ve stejném režimu jako v současnosti.
V pátek 29.1. jsou pololetní prázdniny.
Žáci obdrží výpis z vysvědčení po návratu do školy. Známky za 1. pololetí naleznete
od 28.1.2021 v elektronické žákovské knížce.

Mikuláš ve škole 2020 (Honcová)

V pátek 4.12. naši školu navštívil Mikuláš v doprovodu čerta a anděla. Letos netradičně v rouškách.