Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Týden knihoven (Novotná)

Týden knihoven -  letos s mottem:
Čti, žij zdravě
V týdnu od 1. do 5. října jsme se opět sešli v naší školní knihovně. Motto letošního již 12. ročníku napovídalo, že se nevyhneme okurkám, paprikám, či mrkvi a taky pomerančům, jablkám a hruškám. Prostě zdravému stravování. Ale jak postupně přicházeli žáci od těch nejmladších, povídali jsme si opravdu o ovoci, zelenině, ale taky výletech, sportování a hlavně čtení. Protože jak říkal Martin Šašek z 2.B, zdravé je hlavně to čtení.
Tak se po celý týden soutěžilo, povídalo o pohádkách, ale taky diskutovalo o kouření, alkoholu, hrách na počítačích, ale taky např. o nevhodném používání mobilního telefonu.
Byl to pestrý týden. Přesně takový, jak vypadal plakát k letošnímu Týdnu knihoven.
Bylo by ale nespravedlivé, kdyby zde nebyl také uveden literární pokus žáků Matěje Strejce a Jakuba Samka, obou ze 4. třídy, za spolupráce jejich paní učitelky I. Mrákotové.

Čti, žij zdravě!
Chci si číst a zdravě žít!
Když si přečtu pohádku,
schroupnu také karotku.
A taková zelenina,
to hned na mě leze psina!
Legraci si vyhledám
a jablko ohlodám.

A tak milí přátelé,
je to čtení veselé!