Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - COVID-19: ORGANIZACE VÝUKY - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ 12.-23.10.2020

Týden knihoven 2010 (Novotná)

Začátek měsíce října ve školní knihovně, je vždy spjatý s aktivitami, které doprovází - Týden knihoven. Letošní ročník byl již 14. a jeho mottem – KNIHOVNA PRO KAŽDÉHO.
Cílem je vždy přiblížit kouzlo příběhu, pohádky, dobrodružství a zamyslet se a porovnat svět fantazie v knížkách, filmech a počítačových her. S paní Miluškou Hercíkovou, známou recitátorkou, učitelkou ZUŠ v Liberci a také básnířkou, se děti z 1. a 2. třídy sešly v úterý. Byl jim plně otevřen svět fantazie a nekonečných možností jak lze věci vidět i jinak.
Žáci z 4. a 5. ročníku se vydali cestou Dílny čtení. Vyzkoušeli si, jak pomocí skrytých řádků je možnost utvářet příběh podle sebe a jak se jejich vidění na lidi a věci kolem nich, liší.
Děti z 3. třídy kouzlily se slovy a povídaly si o zajímavých knížkách v knihovně.
Čtvrteční slunečné odpoledne patřilo ve školní družině, návštěvě maminek- paní Muzikářové a paní Červené. Obě mají děvčata v 1. třídě a přišly nám přečíst úryvky z knížek, které ony samy četly rády, nebo teď čtou svým dětem. Spokojeně sedící děti naslouchaly milým a příjemným hlasům obou maminek. Ale ani větší děti nebyly ošizeny. Příběh z knížky Kocoura Modroočka jim přečetla děvčata ze 7. třídy – Anička Koryťákova a Lenka Mullerová.
Po uplynulém týdnu musím říci, že se nám třeba u  někoho opravdu podařilo ten tajemný svět knížek  otevřít. Těšme se společně na jubilejní 15. ročník.
Novotná Michaela

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Informace k provozu školy určené k výkonu péče o děti rodičů vybraných profesí

Vláda nařídila v souladu s krizovým zákonem hejtmanům, aby v místech potřeby určili školu nebo školské zařízení veřejných zřizovatelů k výkonu péče o děti ve skupinách nejvýše 30 dětí ve věku od 6 do 13 let zákonných zástupců, kteří jsou zaměstnanci/příslušníci...

VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY

Na podzim proběhnou doplňovací volby do Školské rady – kandidát za zákonné zástupce.

Drumbeny (Šímová)

Ve čtvrtek 8. října 2020 proběhl na naší škole pro žáky 1.stupně zážitkový program (nejen) s drumbeny, kterým provázel muzikant a lektor Zdeněk Roller.