Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Týden knihoven 2010 (Novotná)

Začátek měsíce října ve školní knihovně, je vždy spjatý s aktivitami, které doprovází - Týden knihoven. Letošní ročník byl již 14. a jeho mottem – KNIHOVNA PRO KAŽDÉHO.
Cílem je vždy přiblížit kouzlo příběhu, pohádky, dobrodružství a zamyslet se a porovnat svět fantazie v knížkách, filmech a počítačových her. S paní Miluškou Hercíkovou, známou recitátorkou, učitelkou ZUŠ v Liberci a také básnířkou, se děti z 1. a 2. třídy sešly v úterý. Byl jim plně otevřen svět fantazie a nekonečných možností jak lze věci vidět i jinak.
Žáci z 4. a 5. ročníku se vydali cestou Dílny čtení. Vyzkoušeli si, jak pomocí skrytých řádků je možnost utvářet příběh podle sebe a jak se jejich vidění na lidi a věci kolem nich, liší.
Děti z 3. třídy kouzlily se slovy a povídaly si o zajímavých knížkách v knihovně.
Čtvrteční slunečné odpoledne patřilo ve školní družině, návštěvě maminek- paní Muzikářové a paní Červené. Obě mají děvčata v 1. třídě a přišly nám přečíst úryvky z knížek, které ony samy četly rády, nebo teď čtou svým dětem. Spokojeně sedící děti naslouchaly milým a příjemným hlasům obou maminek. Ale ani větší děti nebyly ošizeny. Příběh z knížky Kocoura Modroočka jim přečetla děvčata ze 7. třídy – Anička Koryťákova a Lenka Mullerová.
Po uplynulém týdnu musím říci, že se nám třeba u  někoho opravdu podařilo ten tajemný svět knížek  otevřít. Těšme se společně na jubilejní 15. ročník.
Novotná Michaela