Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Tříkrálová nadílka v ŠD (Novotná)

Tříkrálová nadílka
Ve školní družině se vždy těšíme na příchod Tří králů. Uzavírá se sice období Vánoc, ale pro nás všechny to znamená nadílku právě od Baltazara, Melichara a Kašpara.
Ani letos na nás tito hodní muži nezapomněli. Do všech oddělení donesli bohatou nadílku v podobě stavebnic, společenských her, skládaček, oblíbených lego stavebnic a různých drobností. Taky se můžeme těšit na super pěkné koloběžky! Ty máme celkem čtyři a přesně barevně rozlišené, protože budeme na tu „svou“ dávat obzvlášť velký pozor.
Sice jsme si ještě neužili sněhu, ale šest nových míčů je také výzvou pro první jarní dny.
Mnohé z nás také potěšila zpráva o tom, že máme k dispozici dvě elektronické chytré tužky. Je s nimi zábava a dokonce s vámi mluví. Musíte číst sice ve speciálních knihách, ale máme prozatím dvě a tak Atlas světa a Atlas zvířat nás obohacuje o nové poznatky.

Všichni věříme tomu, že nám hračky a pomůcky dlouho vydrží. Snad se s nimi potěší i všichni ti, kteří teprve do školních lavic za chvíli usednou.
Kolektiv dětí a vychovatelek ze školní družiny.

Perníky jako med
Při příležitosti vánoční dílny, již tedy v loňském roce, jsme vyhlásili přehlídku o zajímavý
perníkový výrobek zhotovený v domácí dílně. Po zkušenostech z předchozí přehlídky, kdy se nám sešla řada unikátních perníkových výtvorů, jsem doufala, že i ten loňský bude tak povedený. Bohužel. Asi nebyla nálada, či čas se zabývat před Vánoci pečením chaloupek, věnců, či jiných ozdob. A tak se na stolech v naší kavárně, na vánoční dílně, sešly opravdu pouze dva výtvory. Adventní věnec a jeden sněhulák z Ledového království – Olaf.
Oba byly výjimeční. Provedením, fantazií, zručností. Hlavně jsme ocenily čas, který tomu děvčata, společně s maminkami věnovaly.
Děkujeme Natálce R. z 2.A a Líze L. z 2.B. Obě děvčata převzala diplomy a poděkování pro sebe a své maminky.

Snad se nám ten letošní záměr podaří s výsledkem o trochu lepším, než byl ten loňský. A jsem stále přesvědčena o tom, že máme mezi sebou velmi šikovné a zručné děti, kterým šikovné a zručné maminky rády pomohou.
Tak o Vánocích 2016 se budu těšit.