Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Třiďte odpad (Sakařová)

TŘÍDĚNÍ ODPADU MÁ SMYSL!
Stejně jako v loňském roce, i letos bude probíhat sběr tříděného odpadu. Odpad se sbírá roztříděný, vyčištěný od nečistot s lístečkem, na kterém je uvedeno Vaše jméno + třída + váha. To vše odneste do ranní družiny, kde se o zbytek postará sl. Míša Sakařová
Sbíráme:
HLINÍK
Plechovky od nápojů a jídel, víčka od jogurtů,alobal, obaly od čokolády,
POZOR! Důkladně očístíme od zbytků jídel a mastnoty, pokud si nejsme jistí, ověříme hliník magnetem. Pozor na některá plastová víčka, která mají hliník pouze na povrchu - po zmačkání se navrátí do původního stavu.
PET LAHVE
Třídíme na bezbarvé, modré (tmavé i světlé) a zelené (tmavé i světlé). Ostatní barevné lahve dáváme do směsi PET lahví (např. od džusů, piva)
POZOR! Lahev je nutno vypláchnout, odstranit víčko a etiketu a sešlápnout.
NÁPOJOVÉ KARTONY
TetraPak - Krabice od mléka, džusů, dětských pitíček, vín...
POZOR! Je třeba narovnat růžky, rozříznout a rozložit. Důkladně omýt nebo otřít. Odstranit případná plastová víčka a hrdla.
POLYPROPYLEN A POLYSTYREN
Separujeme podle značek kelímky, vaničky, víčka od potravin...
SUCHÉ GALVANICKÉ ČLÁNKY 
Sbíráme baterie ploché, tužkové, energizéry, "knoflíčkové"
POZOR! "Knoflíčkové" baterie sbíráme zvlášť
Více na nástěnce u knihovny.