Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Trestní odpovědnost mladistvých (Loumová)

Trestná činnost dětí a mladistvých má svá výrazná specifika. Mládež trestnou činnost příliš neplánuje, většinou jedná pod vlivem skupiny nebo alkoholu a jiných návykových látek. Převládá emotivní motivace. Nejčastějšími přečiny jsou drobná majetková trestná činnost a vandalství.
Dne 23. října 2014 byla pro třídu  9.A   připravena paní Zdenkou Brodskou dvouhodinová beseda na téma Trestní odpovědnost. Trestní právo je v demokratických státech pojímáno jako nejzazší prostředek,  kterým je prováděna právní regulace a sociální kontrola společnosti. Použití prostředků trestního práva představuje nejzávažnější zásahy do práv jednotlivce, a proto musí být používány zdrženlivě pouze v případech, v nichž prostředky jiných právních odvětví selhávají nebo nejsou efektivní.
Žáci pozorně poslouchali zajímavé příběhy, které společně rozebírali, a hledali možná řešení.