Testování žáků 22.11. a 29.11.2021 (Urban)

na základě mimořádného opatření vlády bude ve dnech 22. a 29.11.2021 probíhat screeningové testování žáků na onemocnění Covid-19. Testovat se bude antigenními testy SEJOY (video ZDE).

Testovat se bude za stejných podmínek jako při plošném testování v září. Pokud žák nebude testován v pondělí (absence) nebo další dny, musí být otestován v den, kdy do školy příjde. Pro tento účel bude stanovena služba v přízemí u televize, kde proběhne dotestování v týdnu. Žáci si o test požádají sami.

Testování není bariérové, proto pokud se děti, žáci nebo zaměstnanci neprokáží OTN, mohou se prezenčního vzdělávání účastnit, pokud budou po celou dobu pobytu ve škole nebo školském zařízení nosit příslušnou ochranu úst a nosu (zaměstnanci jsou povinni v tomto případě nosit ochranu úst a nosu i ve venkovních prostorech). Výjimky z povinnosti jsou stejné jako v září (např. zdravotní důvody potvrzené lékařem, při činnosti jejíž charakter to neumožňuje).

O případném pozitivním výsledku testu a následném dalším postupu Vás budeme okamžitě informovat, a proto je důležité, abyste byli v tyto dny telefonicky k zastižení (popř. nahlaste včas změnu tel. čísla). Děkujeme.

O dalších karanténních opatřeních pak rozhoduje KHS.