Syner školám

SYNER ŠKOLÁM
4. ročník sportovně vědomostní soutěže libereckých základních škol
OČIMA ŽÁKŮ 5. TŘÍDY
24.a 25. 5.07 se konala Syneriáda ve škole Dobiášova. 4.-5. třídy hrály vybiku, 1.-2. třídy běhaly člunkový běh a skákaly z místa do písku, 6.-.9. třídy hrály florbal. O jídlo a pití tam bylo postaráno. Bylo to tam fajn, když jsme zrovna nehráli vybiku, tak jsme se dívali na florbal.
Ondra Bláha

Ve čtvrtek a pátek se konala Syneriáda. Utkalo se tam 21 škol. My jako Barvířská jsme skončili celkově 13tí. My ve vybíjené jsme skončili 8.,Florbalistům z druhého stupně se  vedlo líp, vyhráli základní skupinu a celkově skončili na 4. místě.
Tomáš Bulíř

Ve čtvrtek 24.5. byl sraz v 8:30 na ZŠ Dobiášova. Šli jsme se převléknout a v 9 hodin bylo slavnostní zahájení. Letos se přihlásilo rekordních 21 škol.Vybíjená se hrála venku  na tartanu.  První zápas jsme hráli v 10.10 a prohráli jsme 8:2 se školou Lesní. Druhý zápas jsme hráli proti škole U soudu a třetí proti Škole u školy. Oba zápasy jsme vyhráli na náhlou smrt. Pak jsme se šli koukat na florbal a fandit osmákům a deváťákům. Mezitím malí skákali do písku a běhali člunkový běh. Ve vybíjené jsme v naší skupině skončili na 2. místě a čekali nás zápasy o 5. – 8. místo. Se školou Husova i s Ještědskou jsme prohráli na náhlou smrt. Pak jsme si došli na oběd.
Jakub Barac

Druhý den jsme dohráli zápasy ve vybíjené a běhala se štafeta. Ve štafetě jsme bojovali, běželi jsme ve druhém běhu. Nejdříve to vypadalo, že budeme poslední, ale pak štafetu převzal Zizu a vše se rozjelo. Po něm běželi 4 rychlíci z druhého stupně a do cíle jsme přiběhli v našem rozběhu první. Celkem jsme byli 13. z 21 škol, to je jen malý úspěch, ale aspoň něco.
Tomáš Horňák

Ve čtvrtek 24.5. byl zahájen Syner školám. My jsme hráli za naší školu vybíjenou. První zápas jsme hráli proti Lesní a prohráli jsme. Tak jsme se naštvali a hned to šlo líp. Druhý i třetí zápas jsme vyhráli vždy na náhlou smrt. Byli jsme strašně moc rádi. V pátek jsme museli dohrát ještě jeden zápas o umístění a pak jsme si s klukama na hřišti zahráli fotbal. Na dráze začaly štafety a  ta naše byla hodně rychlá. Celkově jsme skončili třináctí.
Jan Konečný

Ve čtvrtek a pátek se odehrál Syner cup. Pětka hrála vybíjenou. První zápas ve skupině jsme prohráli s Lesní, ale pak se nám začalo dařit zbylé zápasy ve skupině jsme vyhráli. Skončili jsme na 2. místě ve skupině a hráli jsme dál o 5. – 8. místo. Moc se nám nedařilo, skončili jsme na 8. místě. Ostatní hráli florbal, skákali do dálky, běhali člunkový běh a štafetu. Ve florbale se výběru z 2. stupně dařilo,ale ani to nestačilo, aby byli do třetího místa, protože skončili 4. Naštěstí se nikomu nic nestalo a šťastně jsme se všichni vrátili domů.
Patrik Piršel

VÝSLEDKY DISCIPLÍN :