Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Synagogy v plamenech (Loumová)

V úterý 8. 10. 2013 třída 8.A navštívila opět po dlouhé době Severočeské muzeum v Liberci, a to výstavu Synagogy v plamenech: Křišťálová noc  1938  v českém pohraničí. Výstava připomíná 75. výročí tzv. "křišťálové noci" - protižidovského pogromu, který se odehrál v listopadu 1938. Žáci měli možnost zhlédnout  velkoplošné  fotografie, unikátní  písemné dokumenty i trojrozměrné objekty. To vše bylo doplněno velkým množstvím informací na 11 výstavních panelech, přibližujících osudy sudetských Židů na podzim roku 1938, průběh tzv. "křišťálové noci" i následující likvidaci židovských komunit. K výstavě, která se zabývá spíše událostmi v českém pohraničí,  byly připojeny i pracovními listy, jež měly žákům ukázat celou problematiku v obecnější rovině.