Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Svatomartinský průvod (Novotná)

Na sv. Martina bývá bílá peřina.
Tak toto rčení se opravdu letos nepotvrdilo a konečně nám při společném průvodu velký vítr nesfoukával svíčky v našich lampiónech.
Každoročně se setkáváme s rodiči a dětmi na Svatomartinském průvodu. Letos jsme si světýlka nevyráběli společně, ale každý si přinesl to své, originální. Výhodou tohoto podzimního světélkového průvodu je, že světýlka krásně září ve tmě a nemusíme čekat,  až bude hluboká noc.
Krátká ukázka na motivy legendy o sv. Martinovi přiblížila dětem tuto postavu. Průvod se pak vydal na hřiště u ZŠ v Růžodole, kde na všechny čekala koleda v podobě zlatého groše a perníčku v podobě koňské, zasněžené hlavy.
Chyběla nám husa a Martinské víno, ale všichni jsme si pochutnali na sladkostech, které pro nás některé maminky napekly.

A protože se rok pomalu blíží ke svému závěru, uvidíme se tento měsíc ještě jednou. A to na rozsvícení vánočního stromečku před budovou naší školy. To už bude 29. listopadu a přivítáme Advent.

Tak pokud jste letos s účastí na Svatomartinském průvodu zaváhali, těšíme se zase za rok, 11.11.2016.