Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Svatomartinský průvod 10.11.2023 (Mysíková)

Druhý listopadový týden byl ve školní družince ve znamení svatomartinské tradice. Hned v úterý byli vybraní čtvrťáci v naší mateřské školce předat pozvání na páteční lampionový průvod a připomenout legendu o svatém Martinovi. Po celý týden se pak tvořilo, malovalo a četlo a jak jinak než svatomartinsky. Páteční pozdní odpoledne patřilo již zmíněnému lampionovému průvodu. Všichni příznivci této tradice se sešli před hlavním vchodem školy a po krátkém úvodu se vydali se svými světýlky do ulic Liberce. Podle tradice se poztrácené podkovy od bílého Martinova koně proměnily ve zlaté. A tak se i v cíli našeho průvodu nějaké objevily. Kdo je našel, mohl je vyměnit za sladkou odměnu. Všichni si také mohli pochutnat na drobném občerstvení, které pro zúčastněné připravily paní vychovatelky. Na rozloučenou pak děti dostaly svatomartinský balíček.
Děkujeme všem za účast a těšíme se zase příští rok.