Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Stříhání ovcí (Plachá)

25.9.2010 se konala sobotní akce STŘÍHÁNÍ OVCÍ aneb Od ovečky ke klubku vlny, které se zúčastnilo 16 dětí. Nejmladší byl tříletý Tomášek z naší mateřské školy. Akce se konala v Ekocentru Oldřichov v Hájích. Kromě ukázky stříhání ovcí si děti vyzkoušely česání vlny na bubnové česačce, předení na kolovrátku a  Naomi s Jirkou tkali se zápalem na tkalcovském stavu. Všichni vyráběli voňavé ozdůbky a ovečky z ovčí vlny. Počasí nám přálo a zajímavou akci ukončila sladká chvilka v cukrárně.